1

Chat Nedir?

25 Mar 2018351 Görüntüleme

Chat Nedir?

Chat Türkçesiye '' Sohbet '' Anlamına Gelmektedir. İnternetin Bilğiye Ulaşım Konusunda Sergilediği Performanstan Sonra İnternetin Sadece Bilgi Aktarımı İçin Degil, Aynı Zamanda Eğlence İçinde Kullanılabilceğide Düşünüldü. Bunun Sonucundada İnternet Üzerinden İnsanların Bir Takma Ad Kullarak ( Rumuz ) Sohbet Edip Tanımadığınız Rastgele Biriye Yapılabildiği Gibi Ayrıca Tanıdığınız Kişilerlede Özel Programlar Web Siteleri Aracılığı İle Yapılabilir.

Chat Siteleri

Chat Siteleri Tanıdığınız Veya Tanımadığınız Kişilerle İnternet Üzerinden Tanışma  Ve Sohbet Etme Amacı İle Kurulmuş İnternet Sitesidir. Bu İntetnet Siteleri Genelde  Programla Dilleri Kullanrak Veya Hazır Scriplerden Yararlanarak Meydana Gelir. Bağzı Chat Sitelrine Giriş Yapmak İçin Sadece Nick Name ( Takma İsim- Rumuz ) Yeterli Olurken Bağzılarında Sohbete Başlamadan Mutlaka  Üye Olması Gerekliği Bulunmaktadır. Geçmiş Zamanlarda Bütün İnternet Kullanıcları Arasında Oldukca Yaygın Ve Popiler Olan Mynet Ve ZurnaNet Gibi Siteler Chat Sitelerine En İyi Örnekler Olarak Verilebilir.

Chat Programları

Chat Programları Karşınızdaki İnternet Kullanıclarıyla Progarm ara Yüzünü Kullanarak Sadece Yazılı Ve Görüntülü, Sesli Ve Görüntülü Gibi  Tercihe Bağlı olarak Sohbet Etmenize Yardımcı Olan Yazılşımlardır. Chat Programlarının Şimdiye Kadar Kullanılmış En Popiler olanı Kısa Süre Önce Windows Tarafından Sonlandırılan MSN Messenger İsimli Anlık Mesajlaşma Yazılımıdır. Bir diğer Popiler Chat Program Olan Ve İnternetin Efsane Yazılımlarından Kabul Edilen Mirc İse Hala Kullanılmaktadır.

SesliSiteBu.Com Chat Nedir?

Bize Zirve Yakışır.

MaReŞaL.

1 YORUM YAPILDI

YORUMLAR

26/03/2018 01:01
Nur

Evet Chat-Sohbet ve Seslisitebu demekdir.Tskler Maresal

Cevapla

YORUM YAP


Yorumu Gönder